Anna Lissewska - NASTOLATEK.PL

„NASTOLATEK.PL czyli przewodnik po życiu nie tylko dla nastolatków, ich rodziców i pedagogów” – artykuł POZYCJE SEKSUALNE

Szczerze mówiąc nie lubię tego tematu. Uważam, że seks to wielkie pole do eksperymentów i rozwijania wyobraźni, a takie teksty tylko ją zabijają. Cóż… niektórym niestety fantazji brakuje, ale też uczciwie trzeba przyznać, są tacy, którym pewne informacje na ten temat przydają się. Mam na myśli mężczyzn ze zbyt dużym lub zbyt krótkim członkiem, analogicznie - kobiety (tyle że z pochwą :), osoby z nadwagą, kobiety w ciąży, mężczyzn ze skłonnością do przedwczesnego wytrysku… Większość radzi sobie bez poradników, ma wystarczającą intuicję a poza tym metodą prób i błędów w końcu docierają do właściwej wiedzy, pozostali aby nie popełniali błędów z bezmyślności, mogą przeczytać to co niżej :)

Pozycje seksualne, czyli pozycje w których mężczyzna i kobieta mają stosunek seksualny koitalny (patrz STOSUNEK PŁCIOWY) właściwie są dwie, choć opisywanych są setki. Jest taka, w której partnerzy są zwróceni do siebie twarzami i taka w której mężczyzna jest z tyłu. Cała reszta to wariacje na temat, dość istotnie zmieniające ułożenie narządów płciowych mężczyzny i kobiety względem siebie, ale wciąż, bez względu na to, czy oboje czy też jedno z nich siedzi, leży, stoi (na nogach czy na głowie), czy wisi :), nie zmienia to faktu, że albo mężczyzna wchodzi w partnerkę od przodu, albo od tyłu (nawet jeśli to ona musi coś zrobić w tym celu, a nie on). Ktoś mógłby się przyczepić, że jeszcze jedno z nich może być bokiem do drugiego. Niech będzie, ale wtedy też albo są zwróceni do siebie twarzami, albo nie. No i jest jeszcze pozycja 69, którą uwzględnię w tym artykule, choć dotyczy seksu oralnego.

Nie ma lepszych i gorszych pozycji. Najlepsza jest ta, dzięki której partnerzy odczuwają najwięcej rozkoszy, a ponieważ każda para będzie miała własne upodobania, będzie tyle dobrych pozycji co par. Zależy to przede wszystkim od wrażliwości miejsc erogennych i od wielkości narządów płciowych. Są kobiety, które osiągają orgazm dzięki punktowi G, położonemu w przedniej ścianie pochwy, i takie, które dzięki punktowi w ścianie tylnej. W zależności, którą ścianę pociera przy stosunku penis, taką pozycję będzie preferowała. Dla kobiet, które mogą czuć rozkosz tylko poprzez stymulację łechtaczki, dobre będą pozycje, które to umożliwiają. To samo dotyczy par, które muszą się całować podczas stosunku, albo pieścić określone części ciała, albo gdy chcą patrzeć sobie w oczy lub widzieć konkretną część ciała, bo ta właśnie podnieca ich najbardziej. A więc jest to sprawa indywidualna. Ta sama osoba z innym partnerem może woleć inną pozycję, niż z poprzednim, np. kobieta ze względu na wielkość, kształt, czy wygięcie członka partnera. Nie oznacza to, że po odnalezieniu pozycji, która sprawia najwięcej satysfakcji, należy przy niej pozostać do końca życia. Warto eksperymentować i kochać się od czasu do czasu inaczej. Każda nowa technika pobudza wyobraźnię i zwiększa intensywność przeżyć choćby przez fakt nowości. Największym wrogiem seksu jest rutyna i monotonia, choć są pary, które tak lubią właśnie ten rodzaj seksu a nie inny, że nieustająco ich cieszy, i tylko z rzadka przypominają sobie o innych możliwościach. Poza tym często jeden z partnerów woli inną pozycję, niż drugi, trzeba więc zadbać o siebie nawzajem, oczywiście pod warunkiem, że upodobania jednego nie krzywdzą drugiego.

Podstawową zasadą jest, żeby nie stosować się ślepo do instrukcji. Jeżeli coś jest krępujące, niewygodne lub trudne, można a nawet należy wprowadzić zmiany, tak by pozycja odpowiadała obojgu partnerom. Wskazówki są po to, by inspirować do własnych poszukiwań, a nie, by odtwarzać coś jak automat. Pamiętajcie, że spontaniczność, zaangażowanie a nie technika w seksie daje najwięcej radości i rozkoszy. Jeśli zgubi się te pierwsze, żadne super umiejętności nie spowodują autentycznego uniesienia. Ze względu na brak rysunków w tym artykule, czasem możecie mieć kłopoty z wyobrażeniem sobie o czym mowa. Jeśli ktoś jest bardzo dociekliwy, niech sięgnie po wciąż najlepszą książkę w tej materii „Sztuka kochania”, nieżyjącej już niestety Michaliny Wisłockiej.

A ja podpierając się anonimowymi tekstami z sieci zrobię co mogę :)

POZYCJI PODZIAŁ PIERWSZY:

1)Mężczyzna na kobiecie

Pozycje, w których mężczyzna znajduje się na kobiecie, a szczególnie pozycja leżąca stereotypowa (zwana też misjonarską), w której mężczyzna leży między lekko rozsuniętymi udami kobiety, należą do najpowszechniejszej grupy pozycji. Takie układy pozwalają mężczyźnie niemal całkowicie kontrolować przebieg stosunku, ale bardzo ograniczają możliwość wykonywania ruchów przez kobietę.

 • Kobieta leży na plecach a mocno rozwiedzione nogi ma ugięte w kolanach i podciągnięte do góry, mężczyzna między nimi. Układ ten umożliwia pełną intymną bliskość, wymianę pocałunków. Pozycja ta umożliwia wprowadzenie członka głęboko, jest korzystna wtedy, gdy członek partnera jest raczej krótki. Przy tej technice pobudzana jest cała pochwa.
 • Kobieta leży na łóżku w tej samej pozycji co wyżej, ale mężczyzna klęczy na podłodze. Unosząc ku górze biodra kobiety, partner może zmieniać nachylenie członka w pochwie. Mężczyzna, podpierający się na rękach, ustawiony jest pod takim kątem, że podczas zbliżenia drażni wzgórek łonowy oraz stymuluje penisem łechtaczkę.
 • Partnerka leży na wznak, z szeroko rozłożonymi nogami i poduszką pod pośladkami. Dzięki temu członek wchodzi głęboko do pochwy, mężczyzna ma możliwość kontrolowania przebiegu stosunku i momentu osiągnięcia orgazmu. Idealna konstelacja dla kobiet mających pierwszy stosunek. Lekko uniesione na poduszce biodra napinają błonę dziewiczą
 • Kobieta leżąc na plecach, zgina nogi w kolanach i obejmuje nimi biodra kochanka. Może poruszać delikatnie biodrami i silnie przylegać do partnera udami. Penetracja głęboka a najbardziej pobudzane - dolna ściana oraz sklepienie pochwy.
 • Ona leży na plecach z rozchylonymi nogami i wygina biodra w stronę mężczyzny (tym samym opiera się o podłoże tylko stopami i barkami). On, pochylony do przodu, wchodzi w partnerkę, unosząc od dołu jej pośladki, a następnie rytmicznie je opuszcza i znowu unosi. Układ podniecający dla mężczyzny, który lubi dominować i ..patrzeć. Kobieta ciałem i ruchami bioder ma możliwość zmieniać kąt penetracji, co u obojga zwiększa intensywność doznań.
 • Jeśli partnerka uniesie nogi maksymalnie wysoko i oprze je na ramionach mężczyzny, penis wtedy z łatwością w nią wniknie. Kochanek, podpierając się rękami, decyduje o szybkości ruchów. By dodatkowo wzmocnić obopólne doznanie, kobieta powinna starać się przyciągnąć kolana do piersi.

2)Kobieta na mężczyźnie

Pozycje, w których kobieta znajduje się na mężczyźnie, pozwalają kobiecie odgrywać aktywną rolę w akcie miłosnym, umożliwiają kontrolowanie zarówno głębokości wprowadzania członka do pochwy jak i tempa poruszania się prącia w pochwie. Pozycje takie są również korzystniejsze, gdy kobieta jest w ciąży lub gdy partner jest tęgi i ciężki.

 • Pozycja na jeźdźca - kobieta siada na biodrach ukochanego i porusza się w różnym rytmie. On, leżąc na plecach, ma możliwość patrzeć na jej ciało i obserwuje wyraz uniesienia na jej twarzy. Kochankowie mają wolne ręce, mogą więc wzajemnie się pieścić. W trakcie stosunku kobieta może ruszać biodrami jak podczas jazdy konnej w rytmie, który jej odpowiada.
 • On leży na plecach ze złączonymi nogami. Ona siada na brzuchu mężczyzny, opierając się dłońmi o jego ramiona, a stopami o łóżko. W tej pozycji kochanek ma dostęp do całego ciała kobiety, może je pieścić. Ale to partnerka decyduje o natężeniu rozkoszy i wybiera tempo miłosnej gry. Ruchami bioder może zmieniać głębokość i kąt penetracji. W tej pozycji zarówno penetracja, jak drażnienie członka nie są szczególnie silne i dlatego łatwiej mężczyźnie kontrolować i opóźnić wytrysk nasienia.
 • Partnerka kładzie się na mężczyźnie przodem, unosi się na rękach i przesuwa zgięte w kolanach nogi ku przodowi. Wprowadza członek do pochwy, a potem przesuwa się raz w górę, raz w dół.
 • Jest to odwrócona pozycja klasyczna. Kobieta ze złączonymi nogami kładzie się na partnerze i obejmuje za szyję. Poruszając biodrami, wznosi się i opada na wzwiedzionej męskości, drażniąc ją raz na całej długości, raz tylko w okolicach wrażliwej główki i wędzidełka. Niestety ta pozycja wymaga dłuższego członka, inaczej łatwo się wyślizguje. Układ ten daje partnerom duże poczucie bliskości i zespolenia.

3)Pozycje tylne

Umożliwiają wprowadzenie członka do pochwy w pozycji leżącej, stojącej, siedzącej, klęczącej lub w pozycji kobieta na mężczyźnie. W większości tych pozycji, kobieta nie dźwiga ciężaru ciała mężczyzny, a zatem może stosunkowo swobodnie poruszać się podczas stosunku.

 • Pozycja kolankowo-łokciowa jak większość pozycji tylnych to układ fizjologicznie naturalny, ponieważ pokrywają się osie podłużne członka i pochwy. Pozycja ta ma szczególną zaletę (lub wadę, zależy pod jakim kątem na to spojrzeć) - sprzyja płodności. Nasienie zbierające się w opadającej ku dołowi pochwie w okolicy szyjki ułatwia zajście w ciążę. Z tego względu często bywa zalecany przez lekarzy kobietom niepłodnym.
 • Oboje stoją, On podtrzymuje ją w biodrach i jest stroną aktywną, Ona chwyta go w pasie (ręce ma wtedy do tyłu) lub opiera się dłońmi o ścianę. Jego ruchy trafiają na punkt G. Pozycja dla panów lubiących poczucie dominacji. Poza tym wygodna, nawet gdy oboje mają problemy z nadwagą.
 • Mężczyzna, kładąc się na partnerce i unosząc na wyprostowanych rękach, decyduje o rytmie aktu. Może też łatwo zmieniać kąt wprowadzenia członka. Dzięki temu daje jej rozkosz, stymulując różne punkty, zarówno w przedniej i tylnej ścianie pochwy. Kobieta, leżąc na brzuchu, opiera się na zgiętych łokciach, a gdy pragnie mocniejszej penetracji, może unieść pośladki.

4)Pozycje boczne

Pozycje boczne to układy idealne do spokojnego, niespiesznego uprawiania miłości i zdarza się, że po stosunku odbytym w tej pozycji pary często splecione ciałami spokojnie zasypiają. Pozycje boczne są również wygodne podczas ciąży lub dla par, w których jedno z partnerów jest osobą bardzo tęgą.

 • Mężczyzna leży na boku, kobieta na plecach pod odpowiednim kątem, przerzuca nogi przez biodra partnera. Kochankowie mocno przytuleni, mają jednocześnie duże pole manewru na pieszczoty. W takim położeniu mocno drażniony jest punkt G.
 • Właściwie to pozycja tylna, tyle że oboje leżą na boku. Pozycja niezwykle wygodna do współżycia, gdy kobieta jest w ciąży. Partner przytula się ściśle do pleców kobiety i wsuwa nogę między jej uda. Jedną ręką może podtrzymywać głowę ukochanej. W tej pozycji można kochać się bardzo długo.
 • Partnerzy leżą na boku, zwróceni twarzami do siebie. Kobieta obejmuje nogami biodra partnera. Oboje są bardzo blisko, a jednocześnie mają dużą swobodę działania. Ona może kontrolować głębokość i siłę miłosnych ruchów, jeśli uniesie wyżej nogi, on może pobudzać przednie lub tylne ścianki pochwy. Kochając się w tej pozycji, partnerzy mogą eksperymentować, próbując znaleźć najbardziej podniecające ułożenie ciał.

5)Pozycje siedzące

Chociaż pozycje siedzące ograniczają możliwość ruchu, to wiele par uważa je za bardzo podniecające, gdyż dają partnerom poczucie niezwykłej bliskości.

 • Pozycja siedząca tylna - siedząc na kochanku tyłem do niego, opierając się dłońmi i stopami o podłoże, kobieta decyduje o szybkości i intensywności zbliżenia. On, mając podparte plecy, może pomóc kochance lekko unosząc albo kołysząc jej biodra. W tym ustawieniu jest silne pobudzenie przedniej ściany pochwy.
 • Pozycja siedząca przednia - pozycje siedzące, w których partnerzy zwróceni są do siebie twarzami, są bardzo podniecające chociaż ograniczają swobodę ruchów. Jednak mężczyzna odchylając się mocno do tyłu i podpierając rękoma może wykonywać ruchy członkiem, a przynajmniej w tej pozycji ułatwia kobiecie poruszanie się w górę i w dół po osi członka.
 • Przy użyciu krzesła - w tej pozycji partnerzy są bardzo blisko siebie, ale ich ruchy są ograniczone do minimum. Kobieta siedzi na kolanach mężczyzny, odwrócona do niego plecami. Rytmicznie unosi się i opada albo wykonuje biodrami kółeczka, wzmagając w ten sposób podniecenie obojga. On pomaga jej, podtrzymując za uda. W tej konfiguracji spełnienie może poprzedzić gra miłosna. Kobieta przejmuje inicjatywę w końcowym etapie. Oparta na dłoniach, nadaje tempa i rytm miłosnym pchnięciom, decydując, kiedy partner dobiegnie do mety.
 • Kobieta siedzi tyłem na zgiętych udach mężczyzny. To ona, unosząc i opuszczając biodra, decyduje o głębokości penetracji. Kochanek ma dostęp do jej łechtaczki. Pozycja ta wywodzi się z hinduizmu. Ruchy muszą być wolne i przerywane.

6)Pozycje stojące

Największym ich walorem jest oryginalność. Wprowadzenie członka do pochwy jest jednak trudne, szczególnie jeżeli kobieta jest znacznie niższa od partnera.

 • Stojąca podstawowa - najprostsza pozycja stojąca, często stosowana, gdy para nie chce angażować się we wstępną grę miłosną. Stoją twarzą do siebie. By zapobiec wysuwaniu się członka z pochwy, kobieta powinna trzymać uda ściśnięte. Jeżeli mężczyzna chce wykonywać energiczne, silne ruchy członkiem, powinna plecami oprzeć się o ścianę i unieść jedną nogę np. obejmując nią partnera. W tej pozycji partnerzy powinni być równego wzrostu, jeżeli tak nie jest, partner niższy stoi na stołeczku. Aktywność w tej pozycji tylko po stronie mężczyzny.
 • Wariantem poprzedniej zazwyczaj pod koniec stosunku jest pozycja, podczas której mężczyzna podnosi kobietę i trzymając ją za pośladki wchodzi w nią. Ona obejmuje go ramionami, udami ściskając jego biodra. To pogłębia poczucie bliskości. Do odbycia stosunku w tej pozycji, jest potrzebna duża zręczność i siła.
 • To opisywana już w pozycjach tylnych: Oboje stoją, On podtrzymuje ją w biodrach i jest stroną aktywną, Ona chwyta go w pasie (ręce ma wtedy do tyłu) lub opiera się dłońmi o ścianę. Jego ruchy trafiają na punkt G. Pozycja dla panów lubiących poczucie dominacji. Poza tym wygodna, nawet gdy oboje mają problemy z nadwagą.

7)Pozycje dla mistrzów

 • Pochyłe drzewo: Partnerzy, zwróceni twarzami do siebie, klęczą w miłosnym splocie. Mężczyzna wchodzi w kobietę, po czym - podtrzymując dłońmi jej pośladki i plecy - pochyla się nad nią. Kobieta jednym ramieniem opiera się o podłogę lub łóżko, drugim obejmuje mężczyznę. W tej pozycji wyjątkowo silnie pobudzana jest łechtaczka, co w połączeniu z głęboką penetracją pochwy dostarcza kobiecie silnych wrażeń. Kochankowie są bardzo blisko siebie, ich ciała stykają się niemal całkowicie.
 • Rozkoszne przeciąganie: Mężczyzna kładzie się na plecach, odwrócona tyłem kobieta klęka nad nim, po czym zniża biodra i wprowadza do pochwy członek. Następnie odchyla się do tyłu i kładzie na partnerze. W takiej pozycji kochanka w pełni poddaje się pieszczotom mężczyzny. Konstelacja szczególnie polecana kobietom, które dochodzą do orgazmu przez jednoczesne stymulowanie łechtaczki i pochwy.
 • Węzeł: Kobieta leży na plecach z ugiętymi w kolanach nogami, mężczyzna leżąc na boku od tyłu wkłada nogę między uniesione uda kobiety i wprowadza członek do pochwy, w efekcie ich nogi są splecione. Podczas penetracji łono kobiety jest bez przerwy dotykane. Mocne bodźce odbiera także łechtaczka, a głębokie pchnięcia pobudzają przednią ścianę pochwy i punkt G. Mężczyzna, wprowadzając członek pod innym kątem niż w pozostałych pozycjach, przeżywa nietypowe i bardzo intensywne doznania. Gdy kobieta ściśnie uda, dodatkowo spotęguje jego rozkosz.
 • Namiętny wąż: To właściwie wariant pozycji „na jeźdźca”, tylko kobieta odchyla górną część ciała do tyłu, na nogi partnera. Jeśli jest szczupła i wygimnastykowana, do tej pozycji partnerzy mogą łatwo przejść z pozycji „na jeźdźca”. Wystarczy, by się odchyliła tak, żeby jej głowa znalazła się między nogami mężczyzny, a ręce na jego stopach. Powinna to jednak robić stopniowo i bardzo wolno, bo w przeciwnym razie penis wysunie się z jej łona. W tej konstelacji kobieta doznaje przyjemnej i nietypowej stymulacji przedniej ściany pochwy. Mimo że ruchy kochanków są ograniczone, ona może lekko unosić biodra. Mężczyzna dozna szczególnej rozkoszy, jeśli kobieta będzie miarowo zaciskała mięśnie krocza.
 • Warkocz: Układając się wygodnie na plecach, kobieta szeroko rozstawia uda. Mężczyzna kładzie się na brzuchu, z głową zwróconą w przeciwnym kierunku. On opiera się na łokciach i kolanach, ona zakłada nogi na plecach partnera. To pozycja głównie do gry miłosnej, gdyż mężczyzna może dokonywać niezbyt głębokiej penetracji.
 • Taczka

Leżąc na wznak, kobieta oplata nogami tułów klęczącego przed nią partnera, który unosi jej biodra i wsuwa się w pozycji klęczącej między jej nogi. To kochanek decyduje o sile pchnięć i tempie penetracji. Dominując nad kobietą, może rozkoszować się jej widokiem, pieścić ją i patrzeć na zespolone okolice płciowe obojga partnerów co działa na niego pobudzająco.

8)Pozycja 69

To pozycja, w której partnerzy mogą swobodnie nawzajem pieścić swoje narządy płciowe, jest odpowiednia do jednoczesnego uprawiania fellatio i cunnilingus. Wiele par woli stosować tę formę pieszczoty na zmianę, ponieważ wówczas łatwiej jest skoncentrować się zarówno na sprawianiu, jak i odczuwaniu przyjemności niż na obu czynnościach jednocześnie.

POZYCJI PODZIAŁ DRUGI I OSTATNI, CHOĆ TO NIE WYCZERPUJE WSZYSTKICH MOŻLIWYCH UJĘĆ TEMATU:

1)Pozycje z mężczyzną na górze

Pozycja klasyczna I - pozycja misjonarska
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pozycja klasyczna II
W pozycji tej kobieta leży na plecach ze złączonymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pozycja klasyczna III
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi i zgiętymi w kolanach nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na wyprostowanych rękach.
Pozycja klasyczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z przywiedzionymi do swojej klatki piersiowej kolanami oraz stopami opartymi na ramionach leżącego na niej mężczyzny.

2)Pozycje na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca - tylna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana plecami a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja na jeźdźca - przednia II
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie umieszczając kolana po obu stronach jego tułowia, natomiast mężczyzna opiera się na wyprostowanych rękach o podłoże.
Pozycja na jeźdźca - przednia III
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie umieszczając kolana po obu stronach jego tułowia.

3) Pozycje boczne

Pozycja boczna I
W pozycji tej oboje partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym mężczyzna leży za kobietą.
Pozycja boczna II
W pozycji tej partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja boczna III
W pozycji tej partnerzy leżą na boku twarzami skierowanymi do siebie, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.

4) Pozycje siedzące

Pozycja siedząca przednia
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu stronach ud mężczyzny.
Pozycja siedząca tylna
W pozycji tej kobieta siedzi, zwrócona tyłem, na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu jego stronach.
Pozycja siedząca boczna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po jednej jego stronie.

5) Pozycje stojące

Pozycja stojąca tylna
W pozycji tej stojąca kobieta pochyla się przed mężczyzną lekko rozsuwając nogi a mężczyzna stoi za nią.
Pozycja stojąca z podtrzymywaniem kobiety
W pozycji tej stojący mężczyzna podtrzymuje za uda lub pośladki kobietę, która nogami obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja stojąca
W pozycji tej stosunek odbywany jest na stojąco a partnerzy zwróceni są do siebie twarzami.

6) Pozycje tylne

Pozycja stojąca tylna
W pozycji tej stojąca kobieta pochyla się przed mężczyzną lekko rozsuwając nogi a mężczyzna stoi za nią.
Pozycja tylna I
W pozycji tej kobieta klęczy i pochylając się do przodu opiera się dłońmi o podłoże, natomiast mężczyzn klęczy lub stoi za nią.
Pozycja tylna II
W pozycji tej kobieta klęczy i opiera się dłońmi o podwyższone podłoże, natomiast mężczyzn klęczy za kobietą.
Pozycja tylna III
W pozycji tej kobieta stojąc pochyla się do przodu i wyprostowanymi rękami opiera się o podłoże, natomiast mężczyzn stoi za kobietą.
Pozycja tylna IV
W pozycji tej kobieta leżąc rozchyla szeroko nogi, podczas gdy mężczyzna leżąc na kobiecie wprowadza członek do pochwy.

7) Pozycje klęczące

Pozycja klęcząca I
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami spoczywającymi na podłodze, podczas gdy mężczyzna klęczy przed nią.
Pozycja klęcząca II
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które obejmują biodra klęczącego przed nią mężczyzny.
Pozycja klęcząca III
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które opierają się na barkach klęczącego przed nią mężczyzny.

8) Pozycje zapewniające głęboką penetrację pochwy

Pozycja stojąca tylna
W pozycji tej stojąca kobieta pochyla się przed mężczyzną lekko rozsuwając nogi a mężczyzna stoi za nią.
Pozycja klasyczna I - pozycja misjonarska
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pozycja klasyczna III
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi i zgiętymi w kolanach nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na wyprostowanych rękach.
Pozycja klasyczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z przywiedzionymi do swojej klatki piersiowej kolanami oraz stopami opartymi na ramionach leżącego na niej mężczyzny.
Pozycja na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja boczna I
W pozycji tej oboje partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym mężczyzna leży za kobietą.
Pozycja boczna II
W pozycji tej partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.
Pozycja siedząca przednia
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu stronach ud mężczyzny.
Pozycja siedząca tylna
W pozycji tej kobieta siedzi, zwrócona tyłem, na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu jego stronach.
Pozycja stojąca z podtrzymywaniem kobiety
W pozycji tej stojący mężczyzna podtrzymuje za uda lub pośladki kobietę, która nogami obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja tylna I
W pozycji tej kobieta klęczy i pochylając się do przodu opiera się dłońmi o podłoże, natomiast mężczyzn klęczy lub stoi za nią.
Pozycja tylna II
W pozycji tej kobieta klęczy i opiera się dłońmi o podwyższone podłoże, natomiast mężczyzn klęczy za kobietą.
Pozycja tylna III
W pozycji tej kobieta stojąc pochyla się do przodu i wyprostowanymi rękami opiera się o podłoże, natomiast mężczyzn stoi za kobietą.
Pozycja klęcząca I
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami spoczywającymi na podłodze, podczas gdy mężczyzna klęczy przed nią.

9)Pozycje zapewniające płytką penetrację pochwy

Pozycja na jeźdźca - tylna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana plecami a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja siedząca boczna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po jednej jego stronie.
Pozycja stojąca
W pozycji tej stosunek odbywany jest na stojąco a partnerzy zwróceni są do siebie twarzami.
Pozycja tylna IV
W pozycji tej kobieta leżąc rozchyla szeroko nogi, podczas gdy mężczyzna leżąc na kobiecie wprowadza członek do pochwy.

10) Pozycje zalecane kobietom w ciąży

Pozycja na jeźdźca - tylna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana plecami a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja boczna I
W pozycji tej oboje partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym mężczyzna leży za kobietą.
Pozycja boczna II
W pozycji tej partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.
Pozycja klęcząca I
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami spoczywającymi na podłodze, podczas gdy mężczyzna klęczy przed nią.
Pozycja klęcząca II
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które obejmują biodra klęczącego przed nią mężczyzny.

11) Pozycje umożliwiające stymulację łechtaczki

Pozycja stojąca tylna
W pozycji tej stojąca kobieta pochyla się przed mężczyzną lekko rozsuwając nogi a mężczyzna stoi za nią.
Pozycja na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja boczna I
W pozycji tej oboje partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym mężczyzna leży za kobietą.
Pozycja boczna II
W pozycji tej partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.
Pozycja siedząca tylna
W pozycji tej kobieta siedzi, zwrócona tyłem, na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu jego stronach.
Pozycja siedząca boczna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po jednej jego stronie.
Pozycja tylna I
W pozycji tej kobieta klęczy i pochylając się do przodu opiera się dłońmi o podłoże, natomiast mężczyzn klęczy lub stoi za nią.

11)Pozycje umożliwiające całowanie się

Pozycja klasyczna I - pozycja misjonarska
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pozycja klasyczna II
W pozycji tej kobieta leży na plecach ze złączonymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pozycja klasyczna III
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi i zgiętymi w kolanach nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na wyprostowanych rękach.
Pozycja na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja boczna III
W pozycji tej partnerzy leżą na boku twarzami skierowanymi do siebie, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja siedząca przednia
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu stronach ud mężczyzny.
Pozycja siedząca boczna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po jednej jego stronie.
Pozycja stojąca z podtrzymywaniem kobiety
W pozycji tej stojący mężczyzna podtrzymuje za uda lub pośladki kobietę, która nogami obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja stojąca
W pozycji tej stosunek odbywany jest na stojąco a partnerzy zwróceni są do siebie twarzami.
Pozycja klęcząca I
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami spoczywającymi na podłodze, podczas gdy mężczyzna klęczy przed nią.
Pozycja na jeźdźca - przednia II
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie umieszczając kolana po obu stronach jego tułowia, natomiast mężczyzna opiera się na wyprostowanych rękach o podłoże.
Pozycja na jeźdźca - przednia III
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie umieszczając kolana po obu stronach jego tułowia.

12) Pozycje umożliwiające dotyk piersi

Pozycja stojąca tylna
W pozycji tej stojąca kobieta pochyla się przed mężczyzną lekko rozsuwając nogi a mężczyzna stoi za nią.
Pozycja na jeźdźca - przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja boczna I
W pozycji tej oboje partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym mężczyzna leży za kobietą.
Pozycja boczna II
W pozycji tej partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.
Pozycja siedząca przednia
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu stronach ud mężczyzny.
Pozycja siedząca tylna
W pozycji tej kobieta siedzi, zwrócona tyłem, na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu jego stronach.
Pozycja siedząca boczna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po jednej jego stronie.
Pozycja stojąca
W pozycji tej stosunek odbywany jest na stojąco a partnerzy zwróceni są do siebie twarzami.
Pozycja tylna I
W pozycji tej kobieta klęczy i pochylając się do przodu opiera się dłońmi o podłoże, natomiast mężczyzn klęczy lub stoi za nią.
Pozycja tylna II
W pozycji tej kobieta klęczy i opiera się dłońmi o podwyższone podłoże, natomiast mężczyzn klęczy za kobietą.
Pozycja klęcząca I
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami spoczywającymi na podłodze, podczas gdy mężczyzna klęczy przed nią.
Pozycja klęcząca II
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które obejmują biodra klęczącego przed nią mężczyzny.
Pozycja klęcząca III
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które opierają się na barkach klęczącego przed nią mężczyzny.
Pozycja na jeźdźca - przednia III
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie umieszczając kolana po obu stronach jego tułowia.

13) Pozycje polecane w celu zapłodnienia

Pozycja klasyczna I - pozycja misjonarska
W pozycji tej kobieta leży na plecach z rozsuniętymi nogami a mężczyzna na niej podtrzymując swój ciężar na kolanach oraz na łokciach.
Pozycja klasyczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z przywiedzionymi do swojej klatki piersiowej kolanami oraz stopami opartymi na ramionach leżącego na niej mężczyzny.
Pozycja boczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z biodrami uniesionymi nieco powyżej bioder mężczyzny, który leżąc na boku wprowadza członek do pochwy.
Pozycja klęcząca I
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami spoczywającymi na podłodze, podczas gdy mężczyzna klęczy przed nią.
Pozycja klęcząca II
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które obejmują biodra klęczącego przed nią mężczyzny.
Pozycja klęcząca III
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które opierają się na barkach klęczącego przed nią mężczyzny.

14) Pozycje stymulujące punkt G

Pozycja na jeźdźca - tylna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana plecami a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja na jeźdźca- przednia I
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia.
Pozycja boczna II
W pozycji tej partnerzy leżą na boku, twarzami skierowanymi w tym samym kierunku, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja boczna III
W pozycji tej partnerzy leżą na boku twarzami skierowanymi do siebie, przy czym kobieta jedną nogą obejmuje biodra mężczyzny.
Pozycja siedząca tylna
W pozycji tej kobieta siedzi, zwrócona tyłem, na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po obu jego stronach.
Pozycja siedząca boczna
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie a jej nogi znajdują się po jednej jego stronie.
Pozycja klęcząca I
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami spoczywającymi na podłodze, podczas gdy mężczyzna klęczy przed nią.
Pozycja klęcząca II
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które obejmują biodra klęczącego przed nią mężczyzny.
Pozycja klęcząca III
W pozycji tej kobieta leży na podwyższeniu z rozchylonymi szeroko nogami, które opierają się na barkach klęczącego przed nią mężczyzny.
Pozycja na jeźdźca - przednia II
W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie umieszczając kolana po obu stronach jego tułowia, natomiast mężczyzna opiera się na wyprostowanych rękach o podłoże.

15) Pozycje stymulujące tylną ścianę pochwy

Pozycja stojąca tylna
W pozycji tej stojąca kobieta pochyla się przed mężczyzna lekko rozsuwając nogi a mężczyzna stoi za nią.
Pozycja klasyczna IV
W pozycji tej kobieta leży na plecach z przywiedzionymi do swojej klatki piersiowej kolanami oraz stopami opartymi na ramionach leżącego na niej mężczyzny.
Pozycja tylna I
W pozycji tej kobieta klęczy i pochylając się do przodu opiera się dłońmi o podłoże, natomiast mężczyzn klęczy lub stoi za nią.
Pozycja tylna III
W pozycji tej kobieta stojąc pochyla się do przodu i wyprostowanymi rękami opiera się o podłoże, natomiast mężczyzn stoi za kobietą.
Pozycja tylna IV
W pozycji tej kobieta leżąc rozchyla szeroko nogi, podczas gdy mężczyzna leżąc na kobiecie wprowadza członek do pochwy.